Stylowy Facet

Czy facet może się dobrze ubrać? Oczywiście, że tak! Mimo, że to kobiety są uważane za płeć piękną, to nie raz widziałam już facetów zdecydowanie lepiej ubranych niż większość kobiet. I wcale nie jest tak, że facet, który przywiązuje uwagę do tego jak wygląda, co ma na sobie czy jak pachnie od razu jest gejem lub metroseksualny. Może być bardzo męski, a mimo to być świetnie ubranym – więc nie popadajmy w skrajności i stereotypy. Faceci też potrafią mieć znakomite wyczucie stylu.

Żyjemy w czasach, gdy nie ma jednej mody, nie panuje jeden ogólnie aprobowany styl. Możemy się ubierać jak chcemy – liczy się umiejętność  łączenia (czasem najdziwniejsze połączenia mimo, że w naszej wyobraźni były wręcz niemożliwe to w rzeczywistości okazują się zaskakująco intrygujące i trafne). Większość panów ma totalnie gdzieś jak wygląda – zupełnie nie przywiązuje uwagi do tego jak się ubiera, jakie materiały wybiera, kiedy ostatni raz spotkał się z fryzjerem czy, że do pracy niekoniecznie wypada przyjść w skarpetach i sandałach :P Na szczęście od zawsze w społeczeństwie pojawiała się ta garstka mężczyzn, którzy chcieli podobać się nie tylko kobietom, ale również samym sobie i wzbudzać zazdrość u mężczyzn swoim powodzeniem wśród płci pięknej. Kiedyś zwano ich żigolakami, dandysami itd. Dziś zazwyczaj jeśli facet jest zadbany i dobrze ubrany to dostaje łatkę „pedała” lub „frajera”. Zazdrość? Who knows co siedzi w główkach tych co przyklejają łatki.

Internet ułatwia docieranie kreowanym przez projektantów trendom do milionów odbiorców, tym samym kształtując naszą świadomość estetyczną i modową. Ulice zapełniają się mężczyznami coraz lepiej wystylizowanymi, a Internet powoli zapełnia się blogami z poradami dla facetów o tym jak dobrze wyglądać. Serwisy modowe typu vogue.com, style.com itd. również już jakiś czas temu zaczęły doceniać dobrze ubranych panów.

Czy to znaczy, że w końcu nasze ulice zapełnią się modnie ubranymi facetami? Którzy wiedzą nie tylko jak się ubrać, ale również jak uczesać, ostrzyć, czy jakie dodatki wybrać? Mimo, że bardzo bym chciała to jednak nie widzę na to – większość facetów dalej będzie miała gdzieś czy ma styl :) Więc nacieszmy wzrok tą nieliczną garstką, która wie w czym dobrze wygląda :) Poniżej dowód na to, że czasem panowie wiedzą co robią ze swoim wizerunkiem :) 

p.s. jeśli szukacie inspiracji do napełnienia męskiej szafy to poza śledzeniem portali modowych skierowanych do mężczyzn polecam zajrzeć na (moim zdaniem) trzy najlepsze blogi mody męskiej w PL - http://www.ekskluzywnymenel.com/ (prowadzony przez Kamila Pawelskiego), Jakub Roskosz z kolei założył http://gentlemenfashion.pl/ , jak również warto sprawdzić blog http://mrvintage.pl/ autorstwa Michała Kędziora. Z zagranicznych moim totalnym faworytem jest http://iamgalla.com/ w wykonaniu Adama Gallagher’a (BTW total Cookie!).

p.s.2 Oczywiście warto również obserwować styl ubierania gwiazd show-biznesu, jak również modeli - w końcu współpracują na co dzień ze stylistami, więc ich styl może stanowić bardzo dobrą inspirację. 

źródło zdjęć: elle.pl, style.com, google.pl, pinterest.com