Be inspired by... Miroslava Duma

Miroslava Duma (Mira Duma)

Starsza tylko o rok ode mnie (86' rocznik) rosyjska "it girl" należy do tak zwanej "rosyjskiej mafii", czyli niezwykle popularnej grupy rosyjskich fashionistek*. Z wykształcenia dziennikarka, która przez długi czas pracowała dla rosyjskiego wydania Harper’s Baazar, zaś obecnie pracuje jako Digital Media Director dla TSUM, założyła Buro24/7 oraz jako freelancer pisze do różnych magazynów o modzie. Jednakże znacznie bardziej niż ze swojego pisania, znana jest z posiadania wyrazistego stylu ubierania, który spowodował, iż uznawana jest za ikonę mody. Nie boi się eksperymentować, ryzykować ze stylizacjami, ani nikogo nie kopiuje, co spowodowało, że zaczęła przyciągać uwagę mediów i fotografów streetowych.
Każda ze stylizacji Miry zapada w pamięć i może stanowić inspirację. Modowe wpadki jej się nie zdarzają, gdyż to ona wyznacza trendy. Nawet gdy wybiera styl casualowy to potrafi podkręcić go jakimś oryginalnym dodatkiem czy połączeniem kolorów/wzorów. Dodatkowo nie ma w zwyczaju ubierać się w rzeczy tylko od jednego projektanta, lecz wręcz przeciwnie. Preferuje mixowanie kreacji od różnych designerów, czym zachwyca fanów mody na całym świecie, którzy mogą ją „śledzić” między innymi na twitterze, instagramie i wielu innych portalach społecznościowych.
A kto waszym zdaniem jeszcze zasługuje na miano ikony mody? 

* wraz z Ulyaną Sergeenko, Eleną Perminovą oraz Viką Gazinskayą.Żródło zdjęć do stworzenia kolaży: wyszukiwarka Google Graphics