Lazy Sunday with cookies ... Ryan Gosling


Dzisiejszy przystojniak to ideał mężczyzny według jednej z moich koleżanek (tak Kasiu, to specjalnie dla Ciebie =D). Ten 33-latek z Kanady podbił niejedno kobiece serce nie tylko swoim boskim ciałem, dobrym sercem (przygarnął psiaka, którego nazwał George), ale również swoimi umiejętnościami aktorskimi. Między innymi za rolę w Szkolnym chwycie został nominowany do Oskara w 2007 roku.

Jego kariera rozpoczęła się już w dzieciństwie, gdy w 1993 roku dostał możliwość występowania w „Klubie Myszki Mickey” - tak tym samym gdzie karierę zaczynali Britney Spears, Christina Aguilera czy Justin Timberlake. Później udało mu się załapać do kilku seriali, między innymi dostał rolę Herkulesa w serialu Młody Herkules, emitowanym w stacji Fox. Jednak przełomem była rola w Fanatyku (2001), gdzie grał neo-nazistę żydowskiego pochodzenia (kto nie wiedział musi koniecznie nadrobić ten brak!), za którą zdobył nagrodę jury na festiwalu Sundance. Później wystąpił m.in. w takich filmach jak Śmiertelna wyliczanka, Odmienne stany moralności, Pamiętnik, Wszystko co dobre, Drive czy Gangster Squad. Pogromncy mafii. Nie jest to aktor, który idzie na łatwiznę, w związku z czym lubi wybierać skomplikowane oraz kontrowersyjne role, w których może wykazać się swoimi umiejętnościami kreacji postaci. Zapewne zobaczymy go jeszcze w niejednym filmie, który spowoduje, że krew będzie nam szybciej pulsować w żyłach.
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że poza byciem aktorem, Ryan jest również muzykiem. Wraz z Zachiem Shieldsem w 2009 roku wydał album zainspirowany mrocznymi legendami. Można sobie wyobrazić jaki to rodzaj muzyki:P Już sama nazwa „zespołu” jest bardzo sugestywna – Dead Man’s Bones.
Poza umiejętnościami aktorskimi oraz muzycznym talentem ten błękitnooki blondyn posiada również dar uwodzenia kobiet show-biznesu, w tym m.in. Rachel McAdams czy Evy Mendes. Jego dar został również doceniony przez magazyn People, który w styczniu 2013 roku uznał go za najbardziej pożądanego faceta Ameryki. Cóż - ci, którzy go wybrali wiedzieli co robią :D Poniżej zdjęcia stanowiące dowód ich dobrej decyzji.Źródło zdjęć do stworzenia kolaży: wyszukiwarka Google Graphics