Lazy Sunday with Cookies ... Robert Pattinson

Ten 27-letni brytyjczyk zdobył sławę i uwielbienie kobiet rolą wampira, Edwarda Cullen’a, w ekranizacji powieści Stephanie Meyer Zmierzch. Mimo, że dla niektórych (między innymi dla mnie) są to filmy nie do obejrzenia, to każda kolejna część biła rekordy oglądalności, a popularność Roberta rosła (na co wielokrotnie narzekał w udzielanych wywiadach). Jednak nim doszło do tego, że dostał główną rolę w Zmierzchu, zaczynał karierę jako 15-latek na deskach amatorskiego teatru Barnes Theatre Company (grał m.in. w Makbecie Williama Szekspira). Jednocześnie rozwijał swój talent muzyczny – doskonale gra na gitarze oraz śpiewa (na ścieżce dźwiękowej do Zmierzchu pojawiły się dwa utwory w jego wykonaniu). Ponadto dużo czasu poświęcał na sport, w tym piłkę nożną i snowboard. Swój czas dzielił również na modeling. Można więc powiedzieć, że należał do zajętych nastolatków.

Po kilku epizodycznych rolach w teatrze i pomniejszych produkcjach telewizyjnych, udało mu się trafić na wielki ekran. Dostał rolę Cedrika Diggory’ego w czwartej części historii o Harrym Potterze – Harry Potter i Czara Ognia. To właśnie dzięki tej roli zwrócono na niego uwagę. Między innymi Times nazwał go „British Star of Tommorow”, wróżąc mu świetlaną przyszłość aktorską. Nim wystąpił w Zmierzchu (do dzisiaj jest to jego najbardziej rozpoznawalna rola) pojawił się jeszcze w takich filmach jak The Summer House oraz How to be. Z kolei już po pierwszej części sagi Zmierzch dostał główne role w Little Ashes, gdzie zagrał Salvadora Dali, Twój na zawsze, Woda dla słoni (świetny film!), Cosmopolis oraz Uwodziciel. Niby dorobek na razie niewielki, ale facet ma predyspozycje do zostania świetnym aktorem. W końcu ma dopiero 27-lat, a już wystąpił w hicie kinowym ostatnich lat i podbił niejedno kobiece serce (ponoć pozostawał przez długi czas w związku ze swoją partnerką filmową Kristen Stewart – ale kto wie czy nie był to tylko trik mający na celu promocje każdej kolejnej części Zmierzchu?). Na pewno jeszcze nie raz zobaczymy go na dużym ekranie.


Jak już wspominałam wcześniej, Robert Pattinson od najmłodszych lat dorabiał sobie jako model. Mimo, że ostatecznie zdecydował się na aktorstwo, to doświadczenie zdobyte w modelingu zapewne pomogło mu w podpisaniu kontraktu z domem mody Dior, którego został twarzą. Najnowsza kampania zapachu Dior Homme z jego udziałem, moim zdaniem, jest rewelacyjna. Zadziorna, drapieżna, lekko niebezpieczna, a jednocześnie pozostaje „elegancka”. Już nie mogę się doczekać kolejnych filmów i kampanii z jego udziałem, bo jest na co popatrzeć – ta jego niepokorność ma swój urok:PŹródło zdjęć do stworzenia kolaży : wyszukiwarka Google Graphics