Profil modelki - Kendall Jenner

Kendall Jenner - dziewczyna skazana na sukces. Od najmłodszych lat jej życie śledziły kamery w programie "Keeping up with the Kardashians". Matka - Kris Jenner - w ten sposób promowała swoje córki z pierwszego małżeństwa. Chyba nikomu nie trzeba mówić kim są owe siostry :) Ale dla tych co unikają internetu albo przygardzają współczesną popkulturą, mowa o Kim Kardashian (obecnie West - tak, jest żoną Kanye West'a), Khloe i Kourtney. Młodsze siostry - właśnie Kendall i Kylie oberwały sławą trochę rykoszetem. Ale w przypadku Kendall na pewno wyszło jej to na dobre, gdyż dzięki popularności mogła robić to co chciała najbardziej, a mianowicie zostać modelką. I to jedną z obecnie najbardziej "IT" modelek na rynku modowym. 


Początkowo owa popularność powodowała, że nikt nie traktował jej poważnie - kto oglądał tv show zapewne wie dlaczego :P Rodzinne dramaty, budowanie popularności na barkach sławniejszych sióstr, z którym notabene jedna wypłynęła dzięki nagraniu porno, które ponoć niechcący trafiło do sieci, znajomości w świecie showbiznesu i matka drążąca więcej i więcej bycia na topie. Wszystko to mogło spowodować, że Kendall zniknęłaby z wybiegu równie szybko jak się pojawiła, gdyby okazało się, że dziewczyna nie ma talentu w modelingu. Ale świat mody ją pokochał - plastyczna twarz, świetna figura, determinacja w pracy i mimo wielkiej popularności, niezblazowana osobowość spowodowały, że ostatnio wylądowała na okładce najważniejszego magazynu w branży... Vogue US. I to wrześniowego numeru! Jeśli Anna Wintour zdecydowała się umieścić sesję z Kendall na okładce swojego magazynu tzn., że dziewczyna jest u szczytu swojej kariery w modelingu.
Stała się wzorem dla swojej generacji. Pojawiła się w kampaniach i na wybiegach najlepszych domów mody m.in. Chanel, Fendi, Dior, Gucci, Marc Jacobs (który można powiedzieć, że został ojcem chrzestnym kariery Kendall, gdy zatrudnił ją do jesiennego pokazu w 2014 roku, a potem do kolejnego i dwóch kampanii - jako pierwszy potraktował ją poważnie, a za nim poszli kolejni). Fotografowali ją najlepsi i najbardziej rozchwytywani fotografowie świata. A nawet została wybrana do pokazu Victoria's Secret, choć skrzydełek nie dostała... jeszcze :) Czy tak pozostanie? Czas pokaże. W mojej ocenie, mimo kiepskiego startu (musiała na pewno zmierzyć się z wieloma uprzedzeniami branży wynikającymi z faktu, że jest siostrą kardashianek) na pewno nie szybko zniknie z okładek magazynów i wybiegów u najlepszych projektantów :)Dodatkowo, albo ma bardzo dobrych stylistów, albo świetne wyczucie mody, ponieważ jej styl "po godzinach", jak i na czerwonym dywanie jest świetny. Zdecydowanie stałą się "it girl" ostatnich lat :) Poza tym przyjaźni się z najbardziej popularnymi i rozchwytywanymi modelkami i gwiazdami, jak np. Gigi Hadid czy Cara Delevingne. Wiadomo, ze "media kłamią", więc można się z nich wykreować jak się chce, ale wydaje się, że Kendall jest bardzo rodzinną, spokojną i pełną dystansu do siebie i świata osobą. Modeling to nie jedyny jej talent - ostatnia zabrała się za fotografię, i trzeba przyznać, że całkiem nieźle jej idzie. Kto wie, może za parę lat na dobre stanie po drugiej stronie obiektywu :)

73 pytania do Kendall od Vogue

Poniżej znajdziecie sporą galerkę zdjęć z jej sesji dla magazynów, wybiegów i streetowych stylizacji (na luzie, bez spiny, nonszalancko i... często z odsłoniętym brzuchem) oraz najlepsze z jej dotychczasowych kampanii - jest się czym zachwycać :) 


kolaże zrobione ze zdjęć znalezionych na portalach Vogue.com, Elle.com, wwd.com

Komentarze